اگر می گویم فیلسوف دیوانه مثل پناهی، انسان کلمه است نمی خواهم بگویم که او "جمله" ندارد. دارد. اما جملاتش بوی کلمات و کلماتش بوی حروف و حروفش بوی سکوت می دهند. همه ی آثار پناهی را بخوانید.جمله ای در آنها نمی توان یافت که قفل جزمیّت بر درِ آن نهاده شده، و راه هر گونه تأمل و فهم دیگری را مسدود کرده باشد. هر جمله ای، افق تأملی دیگر، و نگاهی دیگر، و فهمی دیگر را می گشاید و همگان را به "تعامل در تأمل" فرا می خواند. من به هیچ وجه درباره ی قالب آثار پناهی بحث نمی کنم و این که او شعر سروده است یا نثر گفته، و شاعر بوده یا نه؛ یا برایم اهمیتی ندارد و یا اهمیتی درجه دوم دارد.

حرف من درباره ی محتوای سخن پناهی، ودر باب "جنون فیلسوفانه" است و می خواهم این را بگویم که در روزگاری که همه عقلای عالم با هم سر جنگ و نزاعند، ابزار اصلی همه ی آنان در این جنگ و نزاع -پیش از دست بردن به هر گونه سلاحی-"کلمات" است؛

و.

مرثیه_ای_برای_جنون

نوشته ی دکترنصراله_حکمت

جلد دوم کتاب فیلسوف_دیوانه

تفسیری از جنون فیلسوفانه ی

حسین_پناهی

hoseinpanah

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : جمله ,ندارد ,جنون ,پناهی ,بگویم ,دیوانه ,فیلسوف دیوانه ,ندارد دارد ,آثار پناهی ,جنون فیلسوفانه ,جمله ندارد ,گویم فیلسوف دیوانه
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

طراح و تولیدکننده دکوراسیون داخلی و تختخواب های تاشو دیواری از فیلم هایی که می بینم وبلاگ عینک آفتابی ساناز داستان های ناتمام کرايه ماشين دانلود فایل نگین نیوز فوووری Jamie حق خواهی خریداران زمینهای فاز 5 هشتگرد از شرکت تعاونی مسکن کارگران برق تهران مه نگار